OPUS MAGNUM (2019)

CD bylo nahráno v březnu 2019 v Márnici
Nahrál: Robert „Koudelník“ Svoboda
Mix a master: Petr Lebeda, LeGrill Records
Kresby: Petr „Vlk“ Děkanovský
©Koudelníkův syn, 2019, Česká republika, Kutná Hora

Psal se rok 1582, kdy 20. července nad Horou Kutnou zářila obrovská krvavá Luna. Více, než jindy a ještě krvavěji, než jindy. Předzvěst zlých časů.

Havíř Januš tomu zvláštnímu jevu moc pozornosti nevěnoval, i když večer všichni v celé Hoře Kutně prosili pána boha o smilování. Nepochyboval o svém životu, o Bohu a už vůbec netušil, že tu osudnou noc se jeho život převrátí naruby.

Bylo tomu pár měsíců zpět, kdy papežovi pacholci zasypali rodné štoly Horovlada ze Staré Kutny. Mysleli si, že ho navždy umlčeli, ale nemohli být dále od pravdy. Horovlad nenašel útočiště v jiném opuštěném dole, již byly příliš přeplněny ztracenými dušemi. Našel ho v opuštěném a zchátralém ztraceném kostele hluboko v lesích poblíž Hory Kutny. Místo jeho věrné Meluzíny, rozeznívající harfy pavučin v podzemních chodbicích, setkal se tam s paní Hudbou a vzápětí poznal, že to je mocný prostředek, kterým může lidem otevřít oči …

1. Ten strašný sen, co dnes se mi zdál
Této magické a tajemné noci se Janušovým snem nese nad Horou Kutnou zlověstný zvuk varhan a havíř Januš se vydá po jeho stopách.
play_circle_filled
pause_circle_filled
volume_down
volume_up
volume_off
2. Já temnou vizi mám
Januš neví, proč ho již po několik nocí trápí ten stejný a strašný sen a v mysli mu klíčí nejrůznější temné vize. No a nejlépe se nad nimi dumá … v krčmě, to je jasné 🙂
play_circle_filled
pause_circle_filled
volume_down
volume_up
volume_off
3. Víra tvá, je mým okovem
Ještě trochu zmatený ze svých strašných snů a temných vizí, Januš vidí, že ne vše je tak svaté, jak se tváří, že ne vše, co je božím ovečkám pokrytecky předkládáno, jest pravdivé. Z jeho starobylých zápisků jsem pochopil, že se chystal spáchat ten nejtěžší hřích … vydat se za pravdou svou vlastní cestou.
play_circle_filled
pause_circle_filled
volume_down
volume_up
volume_off
4. Zpověď
Januš se vydává ke Zpovědi do Ztraceného kostela v hlubokých lesích. Opět slyší jak se měsíčnou nocí nese zvuk varhan, tentokrát ale již ne v jeho snech. Chce zkusit ještě poslední možnost, jak dostat odpovědi na své otázky … těch se mu ovšem shora nedostává a tak se rozhoduje dále vydat jinou cestou …
play_circle_filled
pause_circle_filled
volume_down
volume_up
volume_off
5. Krvavá Luna, teď nad Kutnou vládne
Patrání po odpovědích pokračuje, sílu k tomu Janušovi dává i samotná Luna a vesmírný prach na jejích paprscích. Zavřený ve svém sklepě studuje pradávné okultní vědy a přichází na největší tajemství našeho mrzkého života, které si zaznamenává do svých svitků. Již ví co má udělat a poslední dějství se blíží …
play_circle_filled
pause_circle_filled
volume_down
volume_up
volume_off
6. Opus Magnum
Poslední dějství Janušova příběhu a pozemského života. Kruh se uzavřel, již zná tajemství Horovlada ze Staré Kutny, již ví co musí udělat dál. K poznání mu pomohly také staré svitky, i text Smaragdové desky.
play_circle_filled
pause_circle_filled
volume_down
volume_up
volume_off

Pokud chcete, tak si můžete album OPUS MAGNUM pořídit jako klasické CD v krabičce s osmistránkovým přebalem s texty, za sto peněz českých. Preferuji osobní předání (Kutná Hora, Kolín a okolí, občas i Praha), ale mohu zaslat i poštou, ale zde je třeba počítat s poštovným. Napište mi zprávu na info@koudelnikuvsyn.cz a dohodneme se. Můžete i telefonovat na 608 464 427. CD si můžete stáhnout i zde:

Pokud si chcete vytisknout i přebal a kompletní CD, pak mi napište e-mail na info@koudelnikuvsyn.cz a pošlu vám link na stažení tiskovin a souborů vaw v plné kvalitě, také za nepovinný příspěvek.