Historie

Koudelníkův syn hraje řádově od roku 2003. Začínal hrůznými pivními-punkovými pisničkami s ještě hrůznějšími texty (pamětníci pamatují písně Tekutej chleba nebo Lahváče a jiné podobné). Pak jsme se jednou ráno po opici probudili a řekli si, že by jsme mohli zkusit i něco jiného, tvrdšího. No a protože čtyři ze čtyř členů byli metaláci, tak byla volba jasná.

Od roku 2003 až do roku 2018 Kodelník odehrál přes 180 koncertů po celé republice na velkých i malých podiích, nahrál a vydal tři CD, které najdete v DISKOGRAFII. Zahráli jsme si na jednom podiu i s kapelami, ke kterým jsme v minulém tisíciletí jako malá robátka vzhlíželi a díky kterým dnes tuhle muziku hrajeme.

Na postu bubeníka se objevil od roku 2006 až do roku 2008 Bzičák, spolu s basákem Hurvajzem. Koudelník hrál jinak bez basy. Teprve v roce 2008, kdy se Lukáš Zajíček vrátil za bicí, tak se v řadách Koudelníka objevil basák Vojta „Kachna“ Novák.

V roce 2014 došlo ke změně na postu zpěvu a Jinřicha „Blekoše“ Kadlece nahradil Michal Radoň. Nicméně Koudelník začal stagnovat a vše vygradovalo v roce 2018, kdy všichni členové šli vlastní cestou, a došlo k totálnímu rozkladu Koudelníka.

Od roku 2018 pokračuje, jako jediný člen, Robert „Koudelník“ Svoboda, a v roce 2019 vydává nové album s názvem OPUS MAGNUM a Koudelníka tvoří dál, zatím ale živě nekoncertuje. Vše ostatní ukáže budoucnost …

… v roce 2023, Koudelník opět zazněl na podiu, při vzpomínkové akci po dvaceti letech. Na rok 2024 má naplánované další tři koncerty … metalu zdar.